Show Filters

Chcieliby Państwo podarować w prezencie pluszową zabawkę, ale nie są Państwo pewni, który model wybrać. W takim razie proszę zdecydować się na obowiązkową zabawkę – pluszowego misia.

Pochodzenie pluszowego misia

Pierwsze pluszowe misie, nazwane Teddy Bear, pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w 1903 roku. W tym czasie prezydent USA Theodore Roosevelt, nazywany „Teddy”, był zapalonym myśliwym. W listopadzie 1902 roku przebywał w Missisipi, gdzie kilku naganiaczy zaoferowało mu zastrzelenie rannego niedźwiadka przywiązanego do drzewa, aby mógł dodać kolejne trofeum do swojej gabloty z trofeami.

Theodore Roosevelt, zszokowany taką propozycją i uznając ten czyn za sprzeczny z obyczajami sportowymi, odmówił zabicia zwierzęcia i nakazał jego natychmiastowe uwolnienie. Historia rozprzestrzeniła się i szybko stała się wirusowa. Wyrażenie „Teddy’s Bear” zostało natychmiast wykorzystane w karykaturach, w szczególności przez rysownika Washington Post Clifforda Berrymana, który uwiecznił wzruszającą i wzruszającą scenę prezydenta oszczędzającego niedźwiadka w swoim wydaniu z 16 listopada 1902 roku.

Karykaturę zauważył Morris Michtom, który prowadził sklep sprzedający słodycze, zabawki i szmaciane lalki wykonane przez jego żonę. W 1903 r. za zgodą prezydenta wprowadził na rynek pluszowego misia, którego nazwał Teddy. Miś ten odniósł globalny sukces. Miś stał się sztandarową pluszową zabawką dla dzieci i można go znaleźć w większości sklepów z zabawkami. Stał się niezastąpionym, nieodłącznym przyjacielem dzieci i inspiracją dla wielu pisarzy. Najbardziej znaną postacią literacką jest bez wątpienia Kubuś Puchatek, stworzony przez Alexandra Milne’a dla jego syna w 1926 roku.

Dlaczego każde dziecko powinno mieć misia?

W coraz bardziej wirtualnym świecie, pluszowy miś będzie stanowił pomost między tym, co rzeczywiste, a tym, co wyimaginowane, co jest tak ważne dla każdego dziecka. Rzeczywiście, wędrówka w świecie opowieści, narracji, fantazji i inscenizacji jest znakiem rozpoznawczym dzieciństwa. A pluszowe misie są często pierwszymi pluszakami, jakie posiadamy.

Towarzyszy nam przez całe dzieciństwo, pomagając nam budować siebie. Specjaliści nazywają to „zabawą symboliczną”: dzieci wykorzystują to, co widzą, słyszą i czego doświadczają, aby konstruować swoją rzeczywistość, kojarzyć i łączyć. Pozwala to również dzieciom nauczyć się żyć z innymi. Bawiąc się z innymi dziećmi, maluchy uczą się dzielić, czekać na swoją kolej, iść na kompromis i rozwiązywać drobne spory. Uczą się wypowiadać nowe słowa, wyrażać swoje pomysły i dawać się zrozumieć.

Dlaczego dzieci kochają pluszaki?

Dzieci uwielbiają pluszowe misie, ponieważ są one symbolem miękkości. Paradoksalnie, misie symbolizują również moc i siłę. Ale w połączeniu z jego delikatnością, nie jest postrzegany jako okrutne zwierzę, ale raczej ochronne, na podobieństwo taty. Zgodnie z tym patriarchalnym schematem broni on swojego terytorium i chroni swoich bliskich. W ten sposób dziecko czuje się całkowicie bezpieczne. To także jemu dziecko będzie się zwierzać, pozwalając mu pozbyć się wątpliwości, lęków i niepokojów.

Jak wybrać pluszowego misia?

Bardzo małe dziecko (poniżej roku) będzie potrzebowało stymulacji wizualnej. Proszę wybrać misia bogatego w podstawowe kolory, takie jak czerwony, zielony i niebieski. Jasne kolory pomagają dzieciom rozwijać zdolności wizualne. Dzieci będą jednak preferować odcienie czerwieni. Przypominają im one o świetle, które widziały podczas ciąży w łonie matki.

Dlatego też ciepłe światło w nocy ma uspokajający wpływ na niespokojne dzieci. Należy również wybrać misia, który jest mały i łatwy do uchwycenia, z łapami, które są wystarczająco długie, aby dziecko mogło je chwycić. Wreszcie, w tym wieku, gdy dzieci wkładają wszystko do buzi, zaleca się wybieranie bardzo miękkich i raczej gładkich materiałów, bez włosów, aby dzieci nie odrywały ich zębami.

Około 18 miesiąca życia zaczyna pojawiać się lęk przed ciemnością. Pluszowy miś zapewni zatem dziecku komfort i pomoże mu zasnąć. Trzymanie pluszowej zabawki pozwala dziecku na przejście między nadmierną aktywnością w ciągu dnia a pustką w nocy. Mogą Państwo również wybrać naszą białą poduszkę LED pluszowego misia, która ciepło oświetli pokój i pomoże dziecku zasnąć.

W przypadku starszego dziecka mogą Państwo preferować mniej konwencjonalne przytulanki o oryginalnych wzorach.

Warto również wiedzieć, że wszystkie pluszowe zabawki sprzedawane na stronie Mojpluszak można prać, dzięki czemu można je zaoferować każdemu dziecku. Można je prać w pralce, czyścić chemicznie lub prać ręcznie, w zależności od wybranego modelu.

Aby kontynuować eksplorację dzikich zwierząt, proszę udać się do królestwa akrobatów dżungli z naszą kolekcjąpufy małpki. Te zwinne i psotne stworzenia są znane ze swojej inteligencji i zabawnych osobowości. Nasze pluszowe zabawki Małpki oddają ich urok i żywiołowość dzięki realistycznym detalom i wysokiej jakości materiałom. Niezależnie od tego, czy szukają Państwo towarzysza zabaw, czy egzotycznej dekoracji, nasze pluszowe małpki wniosą odrobinę radości do Państwa pluszowego świata.