Kosz

Polska Obsługa Klienta 🇵🇱

–10% TERAZ Z KODEM SPG10

4,4/5 Opinie klientów ★★★★★

Plusz do spania: jak wybrać

Plusz do spania: jak wybrać?

Miękkie zabawki zawsze miały niezaprzeczalną moc przyciągania maluchów. Zabawki dla dzieci par excellence, te przytulanki często przedstawiają zwierzę. Miękkie i milutkie, są najlepszymi towarzyszami porannych i wieczornych przytulanek przed snem. Ich skład tkaniny jest porównywalny do perfum matki. To właśnie ich ciepło fascynuje dzieci, zwłaszcza te, które są bardziej zorientowane na zmysły od pierwszych dni życia. Jest więc powód, dla którego przytulanki są tak uspokajające dla niemowląt. Ale jak wybrać jedną z nich dla mojego dziecka?

Co sprawia, że pluszaki są tak różne?

Przytulanki są codziennym towarzyszem dziecka, wiernym przyjacielem, którego dziecko przytula i z którym bawi się przez cały dzień. Występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Czasami nawet trudno jest zdecydować, czy dać im dwie lub trzy zamiast jednej. Często trudno jest dokonać wyboru. Zwłaszcza, że wszystkie modele są różne i każdy z nich jest tak samo uroczy. Właśnie dlatego w dziecięcym pokoju jest tak wiele pluszaków. To powiedziawszy, w zależności od wieku dziecka, niektóre pluszaki są bardziej odpowiednie niż inne.

Miękkich zabawek nie należy jednak mylić z przytulankami znaczenie miękkiej zabawki dla dziecka w poprzednim artykule. Chociaż wielu rodziców ma tendencję do mylenia tych dwóch zabawek, w rzeczywistości są one zupełnie inne. Podczas gdy przytulanka jest bardziej zabawką do wczesnej nauki dla niemowląt, miękka zabawka wyróżnia się konsystencją. Tekstura pluszu jest dość obszerna. Przytulanka ma magiczne moce, których my, dorośli, nie rozumiemy. Ma to małe „je ne sais quoi”, które sprawia, że dzieci czują się bezpieczne i pocieszone. Wygląda na to, że przytulanka zachowuje dla siebie sekretny ogród dziecka.

Garçon qui dort avec sa peluche

Miękkie zabawki: jak wybrać jedną dla dziecka?

Wybór pluszaka nie zawsze jest łatwy. Przy tak wielu różnych modelach na rynku łatwo się pogubić. Oczywiście nie ma żadnych szczególnych warunków wstępnych przy wyborze pluszowej zabawki. Po prostu, ponieważ jest ona przeznaczona dla dziecka, należy zdecydować się na pluszaka, który jest wyjątkowo miękki w dotyku i model hipoalergiczny. Jako rodzice musicie również upewnić się, że wszystko, co kupujecie dla swojego dziecka, jest odpowiednie.

Przed zakupem należy również dowiedzieć się jak najwięcej o składnikach pluszowej zabawki. Niektóre miękkie zabawki zawierają składniki, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia dziecka. Dlatego też należy kupować pluszaki odpowiednie dla wieku dziecka. Jest to najlepszy sposób na zapewnienie dziecku wysokiej jakości pluszowej zabawki.

Jeśli chodzi o materiały, nie ma nic lepszego niż syntetyczny plusz. Są one bardzo wytrzymałe, więc nie zużywają się w praniu. Jednak preferowane są również wełna i bawełna. Tak, pluszowa zabawka to znacznie więcej niż małe zwierzątko wykonane z tkaniny i sztucznego futra. W rzeczywistości jest to prawdziwy obiekt zakotwiczenia, który robi wiele dobrego, gdy dziecko jest smutne lub zmęczone.

Czy istnieją normy bezpieczeństwa dla pluszowych zabawek, o których należy pamiętać?

Istnieją pewne standardy bezpieczeństwa, których należy przestrzegać przy zakupie miękkiej zabawki. Dzieci lubią wkładać wszystko do ust, więc należy uważać na wszystko, co może być śmiertelne. Na przykład, należy zawsze sprawdzać nos i oczy pluszaka, aby zobaczyć, czy są bezpiecznie przymocowane, czy nie. Nie zapomnij również sprawdzić przycisków. Co więcej, wybierając hipoalergiczną miękką zabawkę, można uniknąć podrażnienia delikatnej skóry dziecka. Zwłaszcza, że dzieci są nadal bardzo wrażliwe w pierwszych miesiącach życia.

Należy również wziąć pod uwagę następujące drugorzędne elementy. Upewnij się, że jeśli pluszak zawiera koraliki poliestrowe, mają one średnicę mniejszą niż 3 mm. Jeśli tak nie jest, odłóż plusz i wybierz inny. Upewnij się również, że szwy są mocne. A ponieważ ostrożność jest najlepszą polityką, zawsze zdejmuj pluszaka, gdy dziecko śpi. Jeśli przy wyborze pluszaka bierzesz pod uwagę wiek dziecka, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na rozmiar zabawki. Musi być ona odpowiedniej wielkości dla dziecka.

Fille qui dort avec sa peluche sur le canapé

Miękkie zabawki: co należy wiedzieć o ich rozmiarze?

Oprócz jakości i składu pluszaka, rozmiar jest kryterium, którego nie należy lekceważyć. Zabawki pluszowe powinny być zawsze dostosowane do wieku dziecka. Należy więc zwracać szczególną uwagę na etykiety na pluszakach. Niektóre pluszaki są bardziej odpowiednie niż inne. Na przykład dla dzieci poniżej 3 roku życia najlepiej jest wybrać mały lub średni model. Są one znacznie łatwiejsze do przenoszenia i dobrze spełniają swoje zadanie. Od 5 roku życia można dać dziecku większą pluszową zabawkę. Nie należy jednak przekraczać 60 cm.

W każdym razie należy mieć świadomość, że w pewnym wieku miękkie zabawki nie będą już zajmować tego samego miejsca w życiu dziecka. Stopniowo zmiany będą odczuwalne. Przez pierwsze 4 lub 5 lat pluszaki towarzyszą im wszędzie, ale po tym wieku będą zarezerwowane wyłącznie dla domu. Oczywiście teoria ta może się różnić w zależności od dziecka. Gigantyczne przytulanki, jak sama nazwa wskazuje, są naprawdę duże. Nie są więc odpowiednie dla wszystkich dzieci. Może po prostu nie są stworzone dla dzieci.

Ewolucja miękkich zabawek dla dzieci

Miękkie zabawki również ewoluowały na przestrzeni lat. W przeszłości pluszaki były wykonane na podobieństwo postaci z kreskówek, ale z biegiem czasu byliśmy świadkami pojawienia się mechanicznych lub elektronicznych pluszaków. Modele te stają się coraz bardziej popularne i zdobywają coraz większą popularność na rynku. Obecnie dzieci domagają się interaktywnych pluszaków, które potrafią mówić, a nawet śpiewać. Przede wszystkim te nowe modele dają wrażenie bycia w czyjejś obecności. Są bardzo zabawne i stanowią prawdziwy hit wśród dzisiejszych dzieci.

Jednakże, chociaż te pluszowe zabawki przeżywają boom, klasyczne pluszowe zabawki nadal stanowią większość sprzedaży. Należy również pamiętać, że wybór pluszaka zależy przede wszystkim od życzeń dziecka, któremu chcemy go podarować. W końcu po co kupować mu pluszaka, który mu się nie spodoba? Innymi słowy, ostateczna decyzja będzie oparta na życzeniach dziecka. I to jest pewne. Co więcej, przy tak wielu różnych modelach dostępnych obecnie na rynku, można znaleźć coś na każdą kieszeń.

Zwierzęta: pierwsze pluszaki w historii

Dziś istnieją nawet pluszowe samochody… Ale to pluszowe zwierzęta powstały jako pierwsze. Słynny pluszowy miś – kto nie ma przynajmniej jednego w domu? To ulubiona pluszowa zabawka wszystkich dzieci, zarówno chłopców, jak i dziewczynek. W rzeczywistości to właśnie zwierzęta są najczęściej reprezentowane w świecie pluszaków… Być może dlatego dzieci uwielbiają mieć w domu zwierzątko.

Te pluszaki są urocze i dostępne we wszystkich kształtach i kolorach. Na rynku dostępny jest słoń, pies, pingwin, królik, panda, żyrafa i wiele innych. Wszystkie mają coś, co może zadowolić Twoje dzieci.

Przytulanki odgrywają kluczową rolę w życiu dziecka. Dlatego ważne jest, aby wybrać właściwą. To ważna część rozwoju dziecka. Musisz tylko podjąć kilka środków ostrożności, zanim podarujesz zabawkę swojemu dziecku. Zalecamy wybór modeli z najwyższej półki, które są łatwe w obsłudze i praniu. I zawsze upewnij się, że wybrany pluszak jest zgodny z aktualnymi normami CE i NF.

Najlepiej jednak wybierać pluszaki znanych marek. Jest to niezawodny sposób na upewnienie się, że dajesz pluszową zabawkę dobrej jakości. Co więcej, jeśli chcesz zainwestować w przytulankę dla swojego dziecka, powinieneś wiedzieć, że zamiast iść do sklepu, możesz teraz kupować online.

Bébé qui dort avec sa peluche

Pluszak do spania: jaki jest twój sekret?

Czy wiesz już, jak wybrać zabawkę do spania? Powiedz nam w komentarzach, jak to robisz!

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 224 zł*

Dostawa w dowolne miejsce w Polsce

Możemy dostarczyć w dowolne miejsce w Polsce

100% Bezpieczeństwa

PayPal / MasterCard / Visa

10% zniżki na cały sklep!

Dołącz do naszej listy klientów VIP i skorzystaj z naszych ekskluzywnych ofert, promocji, prywatnych wyprzedaży i odbierz prezent powitalny.