Kosz

Polska Obsługa Klienta 🇵🇱

–10% TERAZ Z KODEM RDM10

4,4/5 Opinie klientów ★★★★★

Wysokiej jakości plusz

Wysokiej jakości pluszowe zabawki: jak je znaleźć

Każdy rodzic wie, że pluszowa zabawka jest istotną częścią rozwoju dziecka. Jednak nie zawsze łatwo jest znaleźć wysokiej jakości pluszaka, który szanuje malucha. Na rynku dostępnych jest wiele różnych pluszowych zabawek i nie wszystkie z nich są bardzo dobrej jakości. Dlatego przed zakupem idealnej przytulanki należy podjąć kilka środków ostrożności. W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje, które musisz wziąć pod uwagę, aby upewnić się, że wybierasz odpowiednią miękką zabawkę.

Poświęć czas na sprawdzenie pluszaka przed zakupem

Nawet jeśli każda pluszowa zabawka wydaje się miękka, solidna i łatwa w obsłudze, nie wolno zapominać, że jest to prawdziwy towarzysz dziecka, którego może zabrać wszędzie i trzymać blisko siebie przez bardzo długi czas. Dlatego musisz upewnić się, że Twoje dziecko jest tak bezpieczne, jak to tylko możliwe z tą pluszową zabawką. Jeśli zdecydujesz się na zakup przytulanki w sklepie, nie wahaj się sprawdzić solidności jej części. Podobnie jak oczy, nos i akcesoria na przytulance, ważne jest, aby były one mocno przymocowane i nie odpadły.

Jeśli masz taką możliwość, potrząśnij przytulanką przez kilka minut, aby upewnić się, że włosy pozostają na swoim miejscu. Ważne jest, aby oczy nie mogły zostać wyrwane, ponieważ dzieci lubią za nie ciągnąć. Poświęć więc trochę czasu na dotknięcie pluszaka, ale także na sprawdzenie szwów. Najlepiej, jeśli wyściółka jest całkowicie niedostępna.

Choisir la peluche selon la matière

Wybór pluszaka według materiału

Kolejnym kryterium, które może pomóc w wyborze wysokiej jakości pluszaka, jest jego materiał. Oczywiście najlepiej jest wybrać miękki materiał, który jest przyjazny dla skóry dziecka, ponieważ prawdopodobnie będzie ono trzymać go przez długi czas i dużo się do niego przytulać. Co więcej, maluchy znacznie bardziej wolą, gdy ich pluszowa zabawka jest cała miękka, więc mogą ją łapać – jest to o wiele przyjemniejsze i bardziej kojące. Mając to na uwadze, warto sprawdzić materiał, z którego wykonana jest przytulanka.

Istnieje wiele różnych materiałów: miękka zabawka może być wykonana z lnu, wełny, bawełny, poliestru itp. Najlepiej jest upewnić się, że nie jest zbyt miękka. Najlepiej wybrać naturalny materiał, taki jak wełna, len lub bawełna. Są to wysokiej jakości, hipoalergiczne materiały. Dzięki temu można mieć pewność, że skóra malucha nie będzie podrażniona, nawet gdy będzie spał w przytulance. Syntetyki natomiast częściej zatrzymują zapachy i odbarwiają się podczas prania.

Zarówno w Internecie, jak i w sklepie, zawsze znajdziesz szczegółowe informacje na temat materiału użytego do produkcji pluszaka na etykiecie lub w sekcji „skład” lub „materiał” na stronie internetowej.

Dowiedz się, jak dbać o miękką zabawkę

Najlepiej jest również wybrać miękką zabawkę, która jest łatwa do prania i nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Dzieci są nierozłączne ze swoimi pluszakami i zabierają je ze sobą wszędzie! Zabawki pluszowe są więc często narażone na plamy i zabrudzenia. Dlatego najlepiej jest wybrać miękką zabawkę, która jest łatwa do czyszczenia, aby zapewnić dziecku przytulanie się do miękkiej zabawki, która jest zawsze czysta. Przytulanki wykonane na przykład z bawełny lub wełny są znane z tego, że można je łatwo prać w temperaturze co najmniej 30°.

Nie można jednak zaniedbywać regularnej konserwacji pluszu, aby zapobiec jego staniu się pożywką dla bakterii i w razie potrzeby usunąć nieprzyjemne zapachy. Warto więc poświęcić czas na pranie pluszu przynajmniej raz w miesiącu, jeśli nie jest zbyt brudny. Zawsze możesz zapoznać się z instrukcjami na metce, aby dowiedzieć się, jak często należy prać pluszaka. Pamiętaj jednak, że wysokiej jakości pluszak powinien szybko wyschnąć, więc nie będziesz zbyt długo rozstawać się z ukochaną przytulanką swojego dziecka.

Jeśli chodzi o materiał pluszaka, instrukcje dotyczące pielęgnacji są zawsze podane na etykiecie lub w szczegółach produktu online.

Wybór odpowiedniego pluszaka dla wieku dziecka

Dla bezpieczeństwa dziecka ważne jest również, aby wybrać wysokiej jakości pluszową zabawkę dostosowaną do jego wieku. Na przykład, w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia dziecka najlepiej nie kupować pluszaków na baterie. Należy również uważać na zabawki pluszowe, które nie są zalecane dla dzieci poniżej 36 miesiąca życia.

Une peluche adaptée à l’âge de l’enfant

Etykiety i standardy pomagające wybrać wysokiej jakości miękką zabawkę

Czy to na etykietach miękkich zabawek, czy w szczegółach produktu na stronie internetowej, można sprawdzić, czy miękka zabawka została stworzona zgodnie ze standardem lub etykietą gwarantującą jej jakość. Jest ich kilka, ale oto główne etykiety i standardy, które można zauważyć.

Europejski standard bezpieczeństwa

Jest to gwarancja bezpieczeństwa dla dziecka. Jeśli producent umieszcza normę CE na swoich miękkich zabawkach, oznacza to, że spełniają one bardzo szczegółowe wymagania. Są bezpieczne pod względem właściwości mechanicznych i fizycznych, palności i możliwej migracji substancji chemicznych.

Wybite logo CE oznacza, że producent spełnia te europejskie normy regulacyjne. Jeśli pluszak nie jest opatrzony tym logo, należy zachować ostrożność co do jakości produktu: normy bezpieczeństwa prawdopodobnie nie zostały spełnione. Jednak to producent decyduje, czy umieścić tę normę na swoim produkcie, więc ta informacja jest dokładna tylko wtedy, gdy producent działa w dobrej wierze.

Etykiety niezależnych organów

Istnieją również niezależne organy, które przeprowadzają kontrole. Na przykład etykieta NF-Petite Enfance wskazuje na zgodność z jeszcze bardziej kompletnym i rygorystycznym zestawem specyfikacji w zakresie bezpieczeństwa i jakości produktu. Aby uzyskać tę etykietę, producent zobowiązuje się do przestrzegania tych zasad, które mają zastosowanie do zabawek dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, zabawek na świeżym powietrzu i zabawek przedszkolnych. Jeśli chcesz kupić miękką zabawkę pochodzącą ze sprawiedliwego handlu, możesz skorzystać z etykiety Max Halevaar, która obiecuje produkt pochodzący z etycznego i zrównoważonego handlu, a tym samym sprawiedliwą redystrybucję dochodu uzyskanego z produktu.

Niezależne etykiety z zagranicy również gwarantują jakość produktu. Niemiecka etykieta GS zapewnia, że każda zabawka jest zgodna z odpowiednimi przepisami, podczas gdy etykieta GUT potwierdza techniczne i edukacyjne właściwości zabawki. Wreszcie, można również zwrócić uwagę na etykietę SpielGut, która potwierdza, że zabawki są wolne od substancji toksycznych.

Etykiety zapewniające bezpieczeństwo chemiczne

Obecne przepisy zabraniają, aby zabawki, takie jak zabawki miękkie, zawierały określone pierwiastki chemiczne (ołów, aluminium, chrom itp.), ponieważ mogą one wejść w kontakt z ustami dzieci. Ale jeśli chcesz być jeszcze bezpieczniejszy pod tym względem, powinieneś wiedzieć, że etykieta Oeko-Tex obiecuje, że miękka zabawka nie zawiera żadnych substancji chemicznych, które są szkodliwe dla skóry dziecka. Można również kupić ekologiczne zabawki pluszowe. Etykieta AB (rolnictwo ekologiczne) gwarantuje, że materiały użyte do produkcji pluszaka są oryginalne. Przytulanki z tym oznaczeniem są w 98% organiczne i nie zawierają żadnych środków chemicznych.

Achat de peluche de qualité

Końcowe wskazówki przed zakupem pluszaka

Aby upewnić się, że otrzymujesz pluszaka wysokiej jakości, sprawdź ostrzeżenia na etykiecie. Unikaj szukania najlepszych okazji, ponieważ skończysz z pluszakiem średniej jakości, który nie będzie trwały. Ogólnie rzecz biorąc, te pluszowe zabawki nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. Jeśli chcesz kupić w Internecie, możesz również sprawdzić komentarze osób, które kupiły pluszaka i znaleźć odpowiedzi na temat jego jakości.

Znalezienie wysokiej jakości pluszowej zabawki: kryteria i standardy, które mogą ci pomóc

Jak widać, znalezienie wysokiej jakości pluszowej zabawki obejmuje szereg etapów i precyzyjnych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę. Masz teraz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zdecydować, którą miękką zabawkę Twoje dziecko będzie miało przyjemność poznać. Jeśli masz inne pomysły na to, jak najlepiej wybrać miękką zabawkę, daj nam znać w komentarzach. I daj nam znać, czy ten artykuł spełnia Twoje oczekiwania, ponieważ naszym celem jest dzielenie się informacjami wysokiej jakości.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 224 zł*

Dostawa w dowolne miejsce w Polsce

Możemy dostarczyć w dowolne miejsce w Polsce

100% Bezpieczeństwa

PayPal / MasterCard / Visa

10% zniżki na cały sklep!

Dołącz do naszej listy klientów VIP i skorzystaj z naszych ekskluzywnych ofert, promocji, prywatnych wyprzedaży i odbierz prezent powitalny.