Kosz

Polska Obsługa Klienta 🇵🇱

–10% TERAZ Z KODEM RDA10

4,4/5 Opinie klientów ★★★★★

Jak prać dwustronny plusz? Uncategorized détergent jak prac dwustronny plusz 3

Jak prać dwustronny plusz?

Pranie dwustronnej przytulanki dziecka jest jak dbanie o nie. Te pluszaki są dla nich tak cenne, że sprawisz im radość. Podobnie, dbanie o miękką zabawkę to dbanie o zdrowie dziecka. Zabawki te mogą zamienić się w prawdziwe gniazdo zarazków, gdy dzieci ciągną je ze sobą wszędzie. Za wszelką cenę ważne jest, aby zapobiec zachorowaniu dziecka z powodu jego ulubionej pluszowej zabawki.

Pranie miękkiej zabawki wymaga specjalistycznej wiedzy, zwłaszcza ośmiornicy dwustron nej. Obie strony muszą być regularnie prane. Nie można po prostu włożyć jej do pralki lub wyprać ręcznie. Plusz musi zachować swój kształt i jakość. W przeciwnym razie będziesz musiał wiele wyjaśnić swojemu dziecku, jeśli pluszak zostanie uszkodzony. Co więcej, jeśli pierzesz pluszaka, pamiętaj o jego dokładnej dezynfekcji. Dzięki temu będzie ona czysta i odkażona. Podczas prania tych dwustronnych pluszowych zabawek należy również wziąć pod uwagę jakość pluszu. Ale także jak przekonać dziecko, aby zabrało swojego przyjaciela.

Te małe wskazówki pomogą ci w codziennym życiu. Ułatwią ci życie i poprawią jakość życia twojego dziecka i jego przyjaciela. Pomogą ci też przestać myśleć, że czyszczenie pl uszaka to przykry obowiązek. W końcu pranie pluszaka oznacza wiedzę, jakich produktów używać i jak często je czyścić. Jest tak wiele pytań i rzeczy do rozważenia i zastosowania. Te urocze małe zabawki wymagają opieki i konserwacji, więc zapewnij im najlepszą możliwą opiekę.

Kilka wskazówek dotyczących prania pluszaków dwustronnych

astuces pour laver la peluche réversible

Istnieje kilka sposobów prania pluszowych zabawek dwustronnych. Zależy to od tekstury tkaniny lub stanu pluszu. W większości przypadków można jednak prać odwracalne pluszaki ręcznie, w pralce lub na sucho. Odwracalna ośmiornica wykonana jest z wytrzymałego materiału. Powinieneś najpierw sprawdzić etykietę pielęgnacyjną, aby zobaczyć, czy są jakieś instrukcje prania, które należy wziąć pod uwagę. Należy również sprawdzić, czy zabawka wytrzyma pranie w pralce.

Należy pamiętać, że kolor pluszaka nie będzie miał wpływu na sposób jego prania. Ponieważ Twój dwustronny pluszak jest dwukolorowy, może być niebiesko-zielony, czerwono-niebieski, różowo-szary itp. Nie będzie to miało wpływu na metodę czyszczenia. Istotna jest jednak znajomość jakości tkaniny. Niezależnie od tego, czy plusz jest wykonany z bawełny organicznej, poliestru czy nawet aksamitu. Więcej informacji można znaleźć na etykiecie.

Pranie ręczne

Dobrym pomysłem jest pranie pluszowej ośmiornicy ręcznie to dobry pomysł. Jeśli obawiasz się, że pluszak ulegnie uszkodzeniu w pralce, jest to bezpieczny sposób. Chociaż zajmie ci to więcej czasu, jest to bardziej odpowiedzialne i praktyczne. Tak więc, jeśli myślisz o praniu pluszaka ręcznie, znajdź czas, aby zrobić to do końca, aby uniknąć pozostawienia go w wodzie. W przeciwnym razie możesz uszkodzić pluszaka. Pranie ręczne jest takie samo jak pranie w pralce. Nie ma wielu wymagań, których należy przestrzegać, ale czas prania zależy wyłącznie od plamy na pluszu.

  • Najpierw wlej zimną lub letnią wodę do miski. Następnie dodaj neutralne mydło i kilka kropli szamponu, jeśli to konieczne. Ta ostatnia czynność jest niezbędna, jeśli plama nie schodzi łatwo.
  • Następnie moczyć dwustronny plusz przez co najmniej 15 minut. Następnie zanurz go w misce z czystą wodą na kolejne 15 minut. Wyciśnij wszelkie uporczywe plamy i delikatnie wyczyść je ręcznie, a następnie pozostaw do naturalnego wyschnięcia. Upewnij się, że plusz jest dokładnie wysuszony, aby uniknąć wydzielania nieprzyjemnego zapachu.

Sprawdź, czy plusz można czyścić ręcznie. Jeśli plamy nie znikną, delikatnie wyszoruj je małą szczoteczką. Pamiętaj o kilkukrotnym spłukaniu, aby nie pozostały resztki mydła. Podczas wycierania nie rób tego zbyt mocno, aby nie uszkodzić pluszu. Używaj suszarki wiszącej na dobrze rozwieszonej lince. Unikaj miejsc narażonych na działanie promieni słonecznych, ponieważ promienie świetlne szybciej uszkodzą plusz.

Pranie pluszu dwustronnego w pralce

Jeśli chcesz zachować pluszaka na dłużej, musisz go wyprać. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie pluszaka w czystości jest pranie go w pralce. Pranie w pralce jest możliwe, jeśli plusz nadaje się do prania w takich warunkach. Należy wybrać odpowiedni program w zależności od rodzaju pluszu.

Aby wyprać plusz w pralce, wykonaj następujące kroki:

  • Weź plusz i włóż go do poszewki na poduszkę lub siatki, aby go zabezpieczyć. W ten sposób będziesz mieć pewność, że plusz jest w dobrym stanie. Poszewka na poduszkę ogranicza uszkodzenia pluszaka podczas prania. Nie musisz martwić się o utrzymanie pluszaka w czystości, ta technika jest bardzo skuteczna. Uspokaja również świadomość, że plusz jest nadal w dobrym stanie.
  • Wybierz cykl odpowiedni do delikatnego prania, używając łagodnego detergentu w płynie. Ustaw prędkość wirowania na delikatną, maksymalnie 500 obr/min. W ten sposób Twój dwustronny pluszak nie ucierpi podczas prania. Tkanina pozostanie miękka, a plusz będzie czysty i będzie ładnie pachniał.

Pierz w niskiej temperaturze 30°C, aby plusz był jak nowy. Nasze pluszaki nie lubią wysokiej temperatury, która może je szybko uszkodzić. Zbyt wysokie temperatury niszczą plusz i matowią jego kolor. Czy możesz sobie wyobrazić dwustronnego pluszaka, który straci swój blask? Ale jeśli zrobisz to dobrze, twój plusz będzie znów czysty i piękny, gotowy do przytulania i całowania. Wysusz pluszaka, owijając go w ręcznik frotte przed powieszeniem. W ten sposób promienie słoneczne nie zmatowią jego koloru.

Pranie chemiczne pluszaka dwustronnego w domu

Można również wyczyścić dwustronnego pluszaka bez zamoczenia go. Wystarczy wymieszać 2/3 sody oczyszczonej i 1/3 mąki. Wlej mieszaninę do woreczka. Następnie dodaj pluszaka i wstrząśnij, aby dobrze wymieszać. Pozostawić na około 5 godzin. Następnie wyjąć z worka, energicznie potrząsając. Wyszczotkuj plusz, aby usunąć wszelkie ślady mieszanki. Jeśli jesteś nieco leniwy lub się spieszysz, możesz wyczyścić plusz za pomocą suchego natrysku. Rozpylanie na sucho jest równie skuteczne w dezynfekcji pluszu. Metoda sucha musi być jednak wykonywana skrupulatnie. Zapach mąki lub proszków wodorowęglanowych na pluszu byłby nieprzyjemny dla dzieci.

Przygotowanie pluszaka w celu ograniczenia uszkodzeń

Dziecko będzie zdenerwowane, jeśli odwracalny pluszak zgubi mackę. Przed ręcznym lub maszynowym czyszczeniem pluszaka należy sprawdzić, czy nie ma szwów lub uszkodzonych obszarów. Wszelkie uszkodzone miejsca należy sprawdzić i naprawić. W ten sposób można uniknąć lub ograniczyć ryzyko przed praniem. Aby ograniczyć to ryzyko, nie należy mieszać pluszu z innymi zabawkami. Jeśli to zrobisz, przeczytaj uważnie instrukcje. Najlepiej jednak prać je oddzielnie.

Spraw, by Twój dwustronny pluszak wyglądał jeszcze lepiej

doudou bien propre

Stan pluszaka zależy od sposobu jego prania. Jeśli zastosujesz odpowiednie metody, Twój pluszak będzie wyglądał jak nowy. Twoje dziecko będzie zachwycone. Nie będzie wpadać w złość ani niechętnie rozstawać się ze swoją pluszową zabawką. Najlepiej jest prać dwustronnego pluszaka razem z dzieckiem. W tym celu należy wysuszyć pluszaka na powietrzu, aby włosy wyglądały jak najlepiej.

Umieść pluszaka na wietrze do wyschnięcia i unikaj słońca lub suszarki. Szczotkowanie to również dobry sposób na zachowanie pluszaka na całe życie. Oczywiście w przypadku pluszaków dwustronnych można użyć szczotki dla niemowląt. Szczotka ta jest bardzo miękka i jeszcze bardziej podkreśla miękkość pluszu. Szczotkowanie pluszu tekturową szczotką może również pomóc przywrócić go do pierwotnego stanu.

Gdy plusz jest już całkowicie czysty, należy go bardzo ostrożnie wysuszyć: suszarką lub powietrzem. Jeśli plusz wyjdzie z prania bez szwanku, może nie wyschnąć prawidłowo. Dlatego w przypadku opcji suszenia w pralce należy wybrać program o niskiej temperaturze. Ciepło niszczy niektóre rodzaje pluszu, zwłaszcza bawełnę i miękką wełnę. Promienie słoneczne szybko ścierają kolor, jeśli chcesz suszyć go na świeżym powietrzu lub nawet w domu.

Ochrona podczas prania

Jeśli plusz dwustronny jest w Twojej rodzinie od dłuższego czasu, upewnij się, że go chronisz. W pralce idealnie nadaje się do tego pusta poszewka na poduszkę. Umieść pluszaka w poszewce, aby uniknąć katastrofy. Wsuń zabawkę do poszewki i w razie potrzeby zabezpiecz agrafkami. Poszewka na poduszkę chroni zabawkę przed zahaczeniem o bęben pralki.

Wybór odpowiedniego detergentu

Wybierając detergent do prania pluszowej zabawki, pomyśl nie tylko o samej zabawce, ale także o swoim dziecku. Pluszowe zabawki nie potrzebują bardzo silnego detergentu. Detergent w proszku o niskim pH jest równie skuteczny jak neutralne mydło. Własny szampon dziecka również się sprawdzi, zwłaszcza jeśli są to małe dzieci. W przypadku bardzo małych dzieci najlepiej jest używać nieekologicznego detergentu. Ten rodzaj detergentu jest łagodny dla delikatnej skóry dziecka i odwracalnego pluszu. Jeśli czyścisz plusz ręcznie, dobrze spłucz, aby usunąć wszelkie pozostałości detergentu. Będzie to miało szkodliwy wpływ na zdrowie dziecka.

Dlaczego należy prać pluszaki dwustronne?

Pourquoi laver une peluche pieuvre réversible

Twoje dziecko nosi swoją pluszową zabawkę codziennie, czy to do przedszkola, parku itp. A jeśli Twoje dziecko jest przyzwyczajone do jej gryzienia lub całowania, dlaczego by jej nie wyprać? Z czasem pluszak może wydzielać niepożądany zapach. Wiesz więc, że nadszedł czas, aby wyprać swojego pluszaka. Naukowo udowodniono również, że plusz bardzo łatwo wchłania zarazki. W ustach dziecka wilgoć bardzo sprzyja rozwojowi bakterii. Przeciąganie pluszowej zabawki to zaproszenie dla bakterii. Dlatego tak ważne jest regularne pranie pluszaka dziecka.

Wskazówki, które pomogą dziecku zaakceptować pranie pluszowej zabawki dwustronnej

  • Ponieważ pranie pluszaka jest tak ważne, należy przekonać do tego dziecko. Wyjęcie pluszaka z ręki dziecka oznacza oddzielenie go od jego przyjaciela. Dziś nasze najlepsze wskazówki dotyczące delikatnego prania miękkiej zabawki. Pluszak odwracalny pluszak występuje w różnych wersjach dobrym pomysłem jest więc zaoferowanie dziecku innej miękkiej zabawki.
  • Innym rozwiązaniem jest poczekanie na czas, gdy dziecka nie ma w domu i nie zabiera ze sobą pluszaka. Ale w tym przypadku pluszową ośmiornicę należy wyczyścić przed przybyciem dziecka. Ponieważ w większości przypadków, jeśli dziecko jest bardzo małe, nie zrozumie potrzeby prania pluszaka. Ponieważ odwracalny pluszak nie jest wystarczająco duży, można go szybko wyprać. Co więcej, jeśli użyjesz metody prania ręcznego, będzie to jeszcze łatwiejsze i szybsze.
  • Aby przekonać dziecko do czyszczenia dwustronnego pluszaka, wypierz go pod prysznicem. Zobaczy ono, że pluszak jest naprawdę z nim i nie będzie musiało się martwić. Dzięki tej metodzie dziecko może również nauczyć się samodzielnie prać pluszaka.
  • A jeśli dziecko jest wystarczająco duże, może zrozumieć potrzebę mycia się. Wszystko, co musisz zrobić, to wyjaśnić, że podobnie jak ludzie, pluszowa zabawka również wymaga prania. Dziecko będzie wtedy świadome potrzeby bycia czystym, a nawet stanie się to dla niego nawykiem. Co więcej, ponieważ dwustronny pluszak ma dwie strony, można to wykorzystać, aby poinformować dziecko, że gdy pluszak jest smutny, potrzebuje prysznica.

Wnioski na temat tego, jak prać dwustronnego pluszaka?

Uroczo jest widzieć, jak maluch wszędzie zabiera ze sobą swoją ulubioną pluszową zabawkę. Ale jeszcze lepiej jest, gdy pluszak jest całkowicie czysty. W każdym razie czystość jest niezbędna, aby utrzymać dziecko w zdrowiu. Podczas nocowania lub imprez z przyjaciółmi dziecko będzie szczęśliwe, mając czystą pluszową zabawkę. Dobre samopoczucie dziecka jest ważne, ale tak samo ważne jest dobre samopoczucie jego pluszaka. Jednak nie zawsze jest jasne, jak prawidłowo prać pluszaka dwustronnego. Dzieci nie znają właściwego sposobu prania swoich pluszaków, uszkadzając je lub piorąc nieprawidłowo. Ty również będziesz rozczarowany, widząc swoje dziecko nieszczęśliwe lub smutne. Dlatego pomożemy Ci pozbyć się plam i zapachu pluszu, dając Twojemu dziecku pluszową zabawkę, która będzie jak nowa.

Pluszowe zabawki Twojego dziecka pochłaniają zarazki, więc podczas prania pamiętaj o ich dezynfekcji. W ten sposób upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu: pluszak będzie czysty, ale także chroniony przed zarazkami. Odwracalne zabawki pluszowe są wykonane z trwałego materiału pluszowego : wysokiej jakości bawełny PP. Nie musisz się martwić o jego uszkodzenie podczas prania. A ponieważ nie ma żadnych akcesoriów, jest łatwy do prania. Ponieważ pluszaki dziecka są siedliskiem zarazków, zaleca się ich comiesięczne pranie.

Wreszcie, wybór produktów używanych podczas prania musi być odpowiedni dla dobra dzieci i samej zabawki. Szkoda byłoby używać produktów, które będą miały negatywny wpływ na zdrowie malucha. Podobnie, jeśli chodzi o przytulankę, należy uważnie przeczytać instrukcję. Należy również wybrać odpowiednie produkty do tkaniny pluszaka.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 224 zł*

Dostawa w dowolne miejsce w Polsce

Możemy dostarczyć w dowolne miejsce w Polsce

100% Bezpieczeństwa

PayPal / MasterCard / Visa

10% zniżki na cały sklep!

Dołącz do naszej listy klientów VIP i skorzystaj z naszych ekskluzywnych ofert, promocji, prywatnych wyprzedaży i odbierz prezent powitalny.