Kosz

Polska Obsługa Klienta 🇵🇱

–10% TERAZ Z KODEM RDM10

4,4/5 Opinie klientów ★★★★★

Wybór pluszowej zabawki

Jak wybrać odpowiednią miękką zabawkę?

Czy wiesz, że pierwsza pluszowa zabawka została stworzona przez Margarete Steiff, niemiecką kobietę, która rozpoczęła produkcję pluszaków w 1880 roku, wykorzystując resztki tkanin z fabryki swojego wuja? Od tego czasu stała się ona popularną i poszukiwaną zabawką zarówno dla młodszych, jak i starszych. Są używane jako prezent, dekoracja lub do celów terapeutycznych.

Historycznie, miękkie zabawki i wypchane zwierzęta zostały po raz pierwszy wyprodukowane w 1902 roku przez dwóch Rosjan: Rose i Morrisa Mictchom. Miś został nazwany na cześć jednego z amerykańskich prezydentów, który odmówił zastrzelenia niedźwiedzia związanego przez organizatorów podczas nieudanego polowania. Od tego dnia te dwa przedmioty stały się symbolem i kaprysem na całym świecie i dla każdego.

A co z pluszakami?

Doudous et Peluches

Miękkie zabawki są pierwszymi towarzyszami dziecka do pewnego wieku. Te przejściowe przedmioty są ważne, aby pomóc im odkrywać świat i wszystko wokół nich. Są to zatem zabawki, które odegrają ważną rolę w życiu każdego dziecka, jako przytulanki i miękkie zabawki, które nasze dzieci pokochają od urodzenia.

Dlatego ich wybór nie powinien być lekkomyślny. Oczywiście można wybierać je ze względu na rozmiar, markę, kolor czy rodzaj materiału, z którego zabawka jest wykonana. Możesz również dowiedzieć się, jakie zwierzę będzie reprezentować przytulankę. Aby dać dzieciom radość i satysfakcję, pomóż im adoptować te fetyszowe przedmioty. W ten sposób ich rozwój pozostanie nienaruszony, a później wezmą na siebie dużą odpowiedzialność.

W jakim wieku możemy dawać naszym dzieciom pluszaki?

To pytanie pojawia się w głowie, gdy chodzi o zadowolenie dziecka lub upewnienie się, że postępujesz właściwie. Cóż, powinieneś wiedzieć, że możesz dać dziecku pluszową zabawkę od urodzenia. Ten przedmiot można podarować dziecku jako prezent urodzinowy, ale tylko wtedy, gdy znajdziesz odpowiednie materiały. Należy wybrać taki, który nie będzie mu przeszkadzał podczas snu lub gdy śpi w swoim łóżeczku. Co więcej, właściwa lokalizacja, odpowiedni kształt i odpowiednia tkanina, która może zapewnić mu słodki sen, mają ogromne znaczenie.

W wieku od 6 do 8 miesięcy dziecko naprawdę adoptuje swoją pierwszą pluszową zabawkę. W tym momencie postrzega ją jako przedmiot sam w sobie. Innymi słowy, jest to ta, która pozostanie z nimi przez wiele lat, pomagając im odkrywać swoje otoczenie. Między 4 a 12 miesiącem życia, dzieci wybierają swoją własną miękką zabawkę. Zaczynają domagać się koloru, kształtu i wszystkiego innego, co poruszy ich małe serduszka. Na tym etapie dziecko nadaje swojemu małemu wspólnikowi całą gamę uczuć i wrażeń. Nadaje mu to prawdziwie unikalny charakter, który będzie niezbędny przez całe jego życie.

W jakim wieku możemy dawać przytulanki naszym dzieciom?

Przytulanki są idealne dla dzieci od 2 roku życia, choć nadal pełnią rolę przytulanki. W tym wieku dzieci powinny przestawić się na przytulanki, aby uniknąć uzależnienia się od nich. Oczywiście wraz z wiekiem dzieci zaczynają interesować się innymi rzeczami. Nie jest to jednak tak ważne, jak rola miękkiej zabawki. Zapewni ona dziecku towarzystwo i da mu poczucie, że nie jest samo w swoim łóżeczku. Zapewnia również pewną dozę komfortu w jego życiu, dlatego szukamy przytulanek dla dzieci do okresu dojrzewania. Oczywiście nawet nasze starsze dzieci chcą i potrzebują tej zabawki towarzyszącej w ich codziennym życiu.

Rodzice muszą wiedzieć, w jakim wieku zaoferować swoim dzieciom przytulankę lub miękką zabawkę. Muszą wziąć pod uwagę gusta swoich dzieci, aby mogły je jak najlepiej zaadoptować. Celem jest nawiązanie więzi między dzieckiem a jego ulubionymi zabawkami bardziej niż jakąkolwiek inną zabawką. Ze względów zdrowotnych należy również sprawdzić etykietę i wybrać odpowiednią zabawkę dla wieku dziecka. Rodzaj zabawki i aspekt graficzny odgrywają rolę edukacyjną.

Jaki rodzaj miękkiej zabawki jest odpowiedni dla naszych dzieci?

Types de doudou et peluche adéquat

Istnieje kilka rodzajów miękkich zabawek, które zachwycą nasze dzieci. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, które z nich sprawią im radość i nie będą stanowić zagrożenia dla ich zdrowia emocjonalnego i fizycznego.

Miękkie zabawki mają wiele kształtów i cech. Mogą być płaskie, lekkie, łatwe do prania i przenośne. Mogą być również bardziej praktyczne dla naszych dzieci. Dzieci mogą je chwytać, składać, zwijać i żuć do woli bez ryzyka połknięcia kawałka. Kołderka dla noworodka powinna być również łatwa do chwycenia i wystarczająco lekka, aby dziecko mogło ją łatwo nosić. Jak sama nazwa wskazuje, powinna być miękka. Ponieważ każde dziecko odkrywa nowe rzeczy, robi to z własną przytulanką.

Ze względów zdrowotnych miękkie zabawki powinny być wykonane z bawełny organicznej. W ten sposób niemowlęta również skorzystają z dotyku tej miękkiej tkaniny. Bawełna jest bez wątpienia najbardziej odpowiednim materiałem dla niemowląt. Nie zawiera ona żadnych potencjalnie szkodliwych składników. Zapewnia więc optymalne bezpieczeństwo dla dziecka, szczególnie dla naszych nadwrażliwych dzieci z problemami zdrowotnymi.

Podstawowe kryteria wyboru przytulanki lub pluszaka

Zbyt mała pluszowa zabawka prawdopodobnie łatwo się zgubi i będzie trudna do znalezienia. Zbyt duża zajmie zbyt wiele miejsca, gdziekolwiek nasze dzieci ją przeciągną. W dzisiejszych czasach łatwo jest znaleźć przytulanki, które zaspokoją wszystkie gusta. Można je również dostać w wersji wełnianej, materiałowej, płaskiej, miękkiej… z postaciami o dużych rękach i nogach. Chociaż przytulanki początkowo nie zastąpią miękkich zabawek. Ale w pewnym momencie staną się oficjalną częścią życia dziecka. W pewnym wieku rodzice lub samo dziecko będą chcieli, aby przytulanka zastąpiła im kocyk.

Tak więc, podobnie jak w przypadku przytulanki, trzeba wiedzieć, jak ją wybrać , niezależnie od tego, czy chodzi o rodzaj tkaniny, kształt czy rozmiar. Ale jakość i preferencje każdego dziecka mają duże znaczenie. Jeśli przytulanka jest zbyt duża, zajmie całą przestrzeń w łóżeczku i będzie uciążliwa dla dziecka. Jeśli przedstawia zwierzę, które przestraszy dziecko, nie przyzwyczai się ono do niej. Jednak od pewnego wieku, im większa zabawka, tym bardziej będzie przyciągać uwagę i przywiązanie dziecka. Przytulanka powinna być również miękka i hipoalergiczna. Dzięki temu dziecko będzie mogło mieć ją zawsze przy sobie, bez ryzyka podrażnienia delikatnej skóry.

Różne zakresy do wyboru

Peluche Pokemon

Istnieje cała gama pluszaków do wyboru. Możesz wybierać między klasycznymi, dzwonkowymi, kolorowymi lub jaskrawymi, miękkimi, solidnymi lub poręcznymi, zwierzęcymi lub geometrycznymi… To od Ciebie zależy, czy znajdziesz idealnego towarzysza, który zachwyci Twoje dzieci.

Niezależnie od tego, czy są to zabawki miękkie czy przytulanki, wybierz te, które są hipoalergiczne i miękkie w dotyku. Dzięki praktycznej konstrukcji i wytrzymałym materiałom, zabawki te mogą wytrzymać pranie bez utraty swojej miękkości.

Kiedy należy pożegnać się z pluszakiem i wybrać miękką zabawkę?

Kiedy jesteś rodzicem, to normalne, że martwisz się o dobre samopoczucie swoich dzieci. Jednak jeśli chodzi o zabawki, to dziecko powinno samo zdecydować, że nie chce już brać swojej przytulanki, ponieważ :

  • język da im nowe sposoby wyrażania smutku lub nudy, więc nie będą potrzebować koca, aby działać jako pośrednik między sobą a innymi
  • poczuje się bardziej pewne siebie; będzie mogło wyrazić siebie bez chowania się za swoją miękką zabawką
  • jego rozwój społeczny (przyjaciele, zajęcia na świeżym powietrzu, specjalne chwile z rodziną, hobby itp.), dzięki czemu będzie mniej potrzebował komfortu swojej pluszowej zabawki i będzie mógł bardziej rozwijać się z innymi.

Maluchy zazwyczaj rezygnują ze swoich pluszaków w wieku od 3 do 5 lat. Jednak niektóre dzieci w wieku 4 lub 5 lat mogą nadal mieć zwyczaj ich używania. Dzieje się tak w okresach adaptacji lub stresujących sytuacji. Na przykład podczas wizyty u lekarza, zmiany opiekunki do dziecka lub zmiany grupy w żłobku. W niektórych przypadkach smoczki i przytulanki pomagają zwalczyć koszmar. Dzieci używają ich również, aby poczuć się w towarzystwie.

A jeśli zwrócisz się do przytulanek?

W wieku około 6 lat dzieci zwykle nie uspokajają się już przytulanką. Zawsze będą odczuwać potrzebę posiadania towarzysza, a przytulanka będzie odpowiednia dla ich wieku i otaczającego ich środowiska. W tym przypadku ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiednią miękką zabawkę, która zastąpi kocyk. Nie możemy zapominać, że pluszowe zabawki były bardzo ważne dla dzieci, zarówno w procesie uczenia się, jak i gdy były małe. Jednak na tym etapie należy uważać, aby ich nie poganiać. Zmiana musi nastąpić samoistnie i stopniowo, ponieważ odebranie dziecku miękkiej zabawki może wywołać u niego traumę.

Może również zablokować rozwój dziecka i jego adaptację do miękkiej zabawki. Czasami myślimy, że to nie ma znaczenia i że jedna zabawka zastąpi drugą. Te zabawki po raz pierwszy pomogły dzieciom odkrywać świat, rozwijać smak, wyobraźnię i pociechę. Jednak najzdrowsze dla dziecka jest przejście z etapu przytulanki do etapu miękkiej zabawki samodzielnie, z naszą pomocą.

Zalety pluszowych zabawek dla dzieci

Jak wybrać odpowiednią miękką zabawkę? Peluche pour garçon doudou peluche reconfortante

Związek z tymi zabawkami różni się w zależności od dziecka, ponieważ każde dziecko różni się sposobem, w jaki ceni te zabawki lub ich miejsce w świecie.

W szczególności, jeśli chodzi o pluszaki, dzieci reagują w różny sposób. Niektóre zabierają je ze sobą wszędzie, gdzie idą przez cały dzień, cokolwiek robią. Inne proszą o nie szczególnie wtedy, gdy idą spać. Niektóre szczególnie proszą o nie w chwilach wielkich emocji, takich jak żałoba. Częściej, gdy są bardzo szczęśliwi lub gdy się ranią. Ale przede wszystkim potrzebują swojej przytulanki, gdy nowe środowisko zakłóca ich codzienną rutynę.

Jak dzieci postrzegają swoje pluszaki?

Ogólnie rzecz biorąc, dzieci traktują pluszaka jak przyjaciela i nie mogą się z nim rozstać. Często myślimy o niej jako o przytulance lub kawałku materiału, który maluchy lubią przytulać, ssać lub tulić. Bądź ostrożny, to go pociesza i pomaga mu w rozwoju psychologicznym i relacyjnym.

Tak więc, aby uniknąć nagłej zmiany i zakłóceń w codziennej rutynie dziecka, zapewnij dwie identyczne przytulanki. W takim przypadku zachowają one podobny zapach i teksturę bez zakłóceń. Przytulanka jest źródłem komfortu i bezpieczeństwa dla dziecka, ponieważ tworzy połączenie między tym, co znane, a tym, co nieznane. Innymi słowy, od świata wyobraźni do świata rzeczywistego, od poznawania nowych doznań i zbliżania się do innych.

Jak dzieci postrzegają swoje pluszaki?

Porozmawiajmy o pluszakach, które nasze dzieci postrzegają jako coś więcej niż tylko zabawki. Ponieważ nawet dorośli w pewnym momencie swojego życia potrzebują czegoś przytulnego i pachnącego. Przytulanka dotrzymuje nam towarzystwa i często jest wręczana jako prezent. Tak samo jest w przypadku każdego dziecka. Przytulanka staje się ich powiernikiem, pocieszycielem, przyjacielem, drugim kocem bezpieczeństwa i pozostanie stałym elementem ich życia. Dopóki dziecko nie przestanie odczuwać potrzeby nieożywionego towarzystwa.

Przytulanka staje się najlepszym przyjacielem dziecka i musi spełniać szereg kryteriów, takich jak miękkość, zapach i wyjątkowość. Kiedy dziecko jest ze swoją pluszową zabawką, jest w swoim własnym świecie, w swoim własnym żywiole. Pomaga mu to rozwijać się emocjonalnie. Pomaga im również zrozumieć różnicę między ich wyimaginowanym światem a światem rzeczywistym.

Te fetyszowe przedmioty, nieodłączne od naszych dzieci, pomagają im radzić sobie z :

  • stresującym środowiskiem społecznym: przeprowadzka, zmiana przedszkola lub szkoły, egzaminy, samotność.
  • lękiem: koszmarami, wizytą u lekarza, rozłąką z rodzicami.

Jak pomóc dzieciom pozbyć się pluszowych zabawek?

Wszyscy wiemy, jak ważna jest miękka zabawka w życiu dziecka, ale w pewnym wieku muszą one zdać sobie sprawę, że ich świat nie kręci się tylko wokół nich i ich miękkiej zabawki, a jeśli chcą, muszą zastąpić ją zabawką odpowiednią do wieku. Jak więc najlepiej pomóc mu rozstać się z pluszową zabawką, aby nie spowodować u niego żadnej traumy?

Oto kilka wskazówek, które pomogą dziecku rozstać się z miękką zabawką

  • Unikaj zabierania jej nagle, tj. wyrywania jej gwałtownie, ponieważ musi się z nią rozstać, a wszystko to w przekonaniu, że szybciej się rozpłacze. Wręcz przeciwnie, chodzi o to, aby zapewnić je, że w ich wieku miękkie zabawki nie są już dla nich odpowiednie. Im częściej je zostawiają, tym szybciej porzucą nawyk zabierania ze sobą kołdry, gdziekolwiek się udają.
  • Powinieneśnadal pozwalać im mieć swoją miękką zabawkę podczas ważnych zmian w ich życiu, takich jak powrót do szkoły, gdy są zranieni lub po prostu, gdy nadal mają w zwyczaju prosić o swoją miękką zabawkę. W takim przypadku powinieneś zostawić ją z nimi, a gdy uświadomisz im, że ich miękka zabawka nie jest już niezbędna w tych czasach, zostawią ją w kącie.

Inne przydatne wskazówki

  • W domu przygotuj specjalne miejsce dla pluszaka dziecka, w którym będzie mogło go przechowywać, tak aby był dostępny przez cały czas. Stopniowo będzie ono zostawiać ją w tym miejscu, które będzie odwiedzać, aby się uspokoić lub po prostu spojrzeć na starą, dobrą kołdrę, ale bez zabierania jej ze sobą, ponieważ będzie postrzegać to miejsce jako miejsce, w którym musi znajdować się jego kołdra i gdzie zawsze będzie znakiem pamięci i komfortu.
  • Możesz także stopniowo zachęcać dziecko do większej niezależności, spędzając z nim więcej czasu na wykonywaniu czynności, które pomogą mu rozwijać się psychicznie i emocjonalnie, bez przytulanki. Aktywności te mogą przybrać formę wycieczek na świeżym powietrzu lub grania w gry i stopniowo pomogą im zapomnieć o zależności od zabawki. W tym przypadku pomagasz mu zapomnieć lub dajesz mu znać, że pluszak jest na innym etapie jego życia i że albo otwiera się na innych, albo może sobie pozwolić na posiadanie pluszaka.
Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 224 zł*

Dostawa w dowolne miejsce w Polsce

Możemy dostarczyć w dowolne miejsce w Polsce

100% Bezpieczeństwa

PayPal / MasterCard / Visa

10% zniżki na cały sklep!

Dołącz do naszej listy klientów VIP i skorzystaj z naszych ekskluzywnych ofert, promocji, prywatnych wyprzedaży i odbierz prezent powitalny.